Сирингомієлія

Сирингомієлія – серйозний діагноз. У нормі в спинному мозку знаходиться дуже тонкий центральний канал, в якому циркулює спинномозкова рідина. Коли порушується циркуляція ліквору, і він накопичується в зазначеному каналі за рахунок здавлення на рівні краніо-спинального переходу. Це призводить до пропульсивно-поступального руху донизу і порушення відтоку вгору. Це в кінцевому підсумку призводить до формування кісти в спинному мозку.

Цей стан, іменований сирингомієлія (гідроміелія), призводить до порушення функції спинного мозку і зумовлює різноманітність клінічних проявів. Таких як порушення сили і чутливості в руках і ногах, розвиток атрофії м’язів, переважно в кистях рук, порушення дрібних і точних рухів в пальцях рук, неможливість утримати дрібні предмети, болі, відчуття «печіння» в міжлопатковій ділянці, розлад статики і координації, порушення дефекації і сечовипускання.

Простими словами сирингомієлія (від грецького «syrinx» – дудка і «myelon» – спинний мозок) – хронічне захворювання центральної нервової системи, при якому в речовині спинного мозку (іноді в довгастому мозку) утворюються порожнини. Справжня сирингомієлія пов’язана з патологією гліальної тканини. В інших випадках захворювання є наслідком аномалій краніо-вертебрального переходу. На даний момент застосування МРТ хребта значно полегшило діагностику сирингомієлії. У випадках, коли проведення МРТ неможливо, тоді сирингомієлітичні порожнини можна візуалізувати за допомогою мієлографії.

Сирингомієлія: причини захворювання

Сирингомієлія виявляється за різними джерелами від 10 до 65% пацієнтів з мальформацією Кіарі 1 ступеня. У деяких випадках ліквор накопичується в шлуночковій системі головного мозку (гідроцефалія), що може потребувати встановлення шунта для виведення надлишкової кількості ліквору. Крім цього, у 25% пацієнтів при дообстеженні виявляється сколіоз і краніо-вертебральна нестабільність.

Для детальної діагностики і лікування даного захворювання Ви можете звернутися безпосередньо до наших провідних лікарів-нейрохірургів клініки Субтенторіальної нейрохірургії при інституті ім. Ромоданова в Києві. Або напишіть детальну інформацію Вашої проблеми в формі (розташована нижче) і ми постараємося відповісти Вам найближчим часом.

Зверніться до нас за консультацією

Для попереднього запису на консультацію ви можете звернутися до КООРДИНАТОРА клініки у будь-який зручний спосіб та час!

Приймальні години: 9:30 – 15:00

Онлайн консультування у зручний спосіб:
В умовах карантину ми готові запропонувати Вам розгорнуту онлайн консультацію. Ми розуміємо вашу проблему, яка не повинна бути проігнорована із-за ситуації з COVID.
Зателефонуйте нам!

(якщо ви переглядаєте цю сторінку з мобільного телефону, клікніть на номер для виклику):

Записатися На Консультацію