Кавернома головного мозку

Кавернома головного мозку – це те, що лікарі також назвуть кавернозною ангіомою, гемангіомою, а якщо, загалом, то судинним новоутворенням. Іншими словами, це доброякісна пухлина, яка складається з тієї ж тканини, що і судини, а всередині неї знаходиться кров або її згустки. На вигляд вона синюшного кольору.

Причина появи невідома, вважається, що кавернома передається у спадок. В основному каверноми – вроджене явище, яке виникає у плода на стадії формування судин мозку. Надалі вони можуть ніяк себе не проявити за все життя і можуть перебувати в будь-якій ділянці мозку.

Кавернома головного мозку: симптоми

Всередину такої пухлини з прилеглих судин надходить кров, і якщо вона починає розростатися або кровоточити, то виникають такі симптоми:

  • головні болі, які не проходять після прийому знеболюючих;
  • епілептичний припадок;
  • порушення функції ковтання;
  • судоми;
  • проблеми з ходою і координацією руху;
  • блювота і нудота;
  • оніміння, параліч;
  • розлади мови і слуху, дзвін у вухах.

Тобто клінічна картина залежить від того, за що відповідає дана ділянка мозку, де спостерігається дана патологія. Симптоми можуть бути загального характеру і безпечні для життя (наприклад, якщо ангіома невелика), а можуть бути смертельно небезпечними (якщо стався крововилив).
Особливо виділяється кавернома стовбура головного мозку. Будь-яка освіта в цій ділянці може бути смертельно небезпечно, так як саме там знаходяться життєво важливі центри дихання і серцебиття. Відповідно, коли згусток або пухлина тиснуть на ці центри, дихання зупиняється, а серце припиняє битися – без допомоги нейрохірурга пацієнт помре.

Діагностика каверноми головного мозку

Методи діагностики:
(МРТ) – найбільш практичний і точний метод;
Ангіографія не інформативна, тому її призначення просто не має сенсу;
Комп’ютерна томографія (КТ) більш корисна в даному випадку, але застосовують її лише тоді, коли немає можливості провести МРТ.

Лікування каверноми

Лікують каверни стовбура головного мозку шляхом хірургічного втручання. Однак рішення погоджуватися на операцію чи ні приймається тільки тоді, коли зважені всі наслідки того чи іншого рішення. Якщо пацієнт не скаржиться на здоров’я, і ​​кавернома виявлена ​​випадково (як це часто буває), то, можливо, немає необхідності піддавати людини операції.
Якщо ж відбуваються багаторазові крововиливи і епілептичні припадки, є загроза важких неврологічних порушень, тоді хірургічне втручання показано.
Прогноз після операції сприятливий, якщо пацієнт хворий недавно і нападами судом страждає недовгий час. Також важливо, де розташовується пухлина, і який стан хворого. Якщо відбулися зміни в речовині мозку, то операція не позбавить від епілептичних нападів. У деяких випадках, коли хірургічне втручання неможливе або небезпечно ускладненнями, застосовують опромінення (радіохірургію), хоча думки лікарів на рахунок користі опромінення неоднозначні.
Розгорнуту консультацію з приводу Вашого захворювання і відповіді на всі питання Ви можете отримати в нашій клініці, яка вже 30 років спеціалізується на лікуванні цієї патології і має найбільший досвід в Україні.

Зверніться до нас за консультацією

Для попереднього запису на консультацію ви можете звернутися до КООРДИНАТОРА клініки у будь-який зручний спосіб та час!

Приймальні години: 9:30 – 15:00

Онлайн консультування у зручний спосіб:
В умовах карантину ми готові запропонувати Вам розгорнуту онлайн консультацію. Ми розуміємо вашу проблему, яка не повинна бути проігнорована із-за ситуації з COVID.
Зателефонуйте нам!

(якщо ви переглядаєте цю сторінку з мобільного телефону, клікніть на номер для виклику):

Записатися На Консультацію