Лікування каверноми головного мозку

Звертайтеся до провідної клініки
Заповніть контактні поля нижче
та натісніть кнопку "Завантажити МРТ" для переходу у файлообмінник Google Drive. На відкритій сторінці завантажте знімки МРТ або/та заключення лікаря.
відповідь ми надішлемо на Viber або Telegram
Заповнюючи цю форму ви надаєте згоду на обробку ваших даних
Close
Contact us
Telegram
Telegram
WhatsApp
Messenger
Skype
Mail
Phone
Кавернома головного мозку – це те, що лікарі також назвуть кавернозною ангіомою, гемангіомою, а якщо, загалом, то судинним новоутворенням. Іншими словами, це доброякісна пухлина, яка складається з тієї ж тканини, що і судини, а всередині неї знаходиться кров або її згустки. На вигляд вона синюшного кольору.
Зв'язатися з нами
!
Більше інформації про діагноз можна дізнатися за посиланням КАВЕРНОМА ГОЛОВНОГО МОЗКУ
Причини
Причина появи невідома, вважається, що кавернома передається у спадок. В основному каверноми – вроджене явище, яке виникає у плода на стадії формування судин мозку. Надалі вони можуть ніяк себе не проявити за все життя і можуть перебувати в будь-якій ділянці мозку.
Симптоми
Всередину такої пухлини з прилеглих судин надходить кров, і якщо вона починає розростатися або кровоточити, то виникають такі симптоми:

  • головні болі, які не проходять після прийому знеболюючих;
  • епілептичний припадок;
  • порушення функції ковтання;
  • судоми;
  • проблеми з ходою і координацією руху;
  • блювота і нудота;
  • оніміння, параліч;
  • розлади мови і слуху, дзвін у вухах.
Тобто клінічна картина залежить від того, за що відповідає дана ділянка мозку, де спостерігається дана патологія. Симптоми можуть бути загального характеру і безпечні для життя (наприклад, якщо ангіома невелика), а можуть бути смертельно небезпечними (якщо стався крововилив).

Особливо виділяється кавернома стовбура головного мозку. Будь-яка освіта в цій ділянці може бути смертельно небезпечно, так як саме там знаходяться життєво важливі центри дихання і серцебиття. Відповідно, коли згусток або пухлина тиснуть на ці центри, дихання зупиняється, а серце припиняє битися – без допомоги нейрохірурга пацієнт помре.
Діагностика
Методи діагностики:
(МРТ) – найбільш практичний і точний метод;
Ангіографія не інформативна, тому її призначення просто не має сенсу;
Комп’ютерна томографія (КТ) більш корисна в даному випадку, але застосовують її лише тоді, коли немає можливості провести МРТ.
Лікування
Лікують каверни стовбура головного мозку шляхом хірургічного втручання. Однак рішення погоджуватися на операцію чи ні приймається тільки тоді, коли зважені всі наслідки того чи іншого рішення. Якщо пацієнт не скаржиться на здоров’я, і ​​кавернома виявлена ​​випадково (як це часто буває), то, можливо, немає необхідності піддавати людини операції.
Якщо ж відбуваються багаторазові крововиливи і епілептичні припадки, є загроза важких неврологічних порушень, тоді хірургічне втручання показано.
Прогноз після операції
Прогноз після операції сприятливий, якщо пацієнт хворий недавно і нападами судом страждає недовгий час. Також важливо, де розташовується пухлина, і який стан хворого. Якщо відбулися зміни в речовині мозку, то операція не позбавить від епілептичних нападів. У деяких випадках, коли хірургічне втручання неможливе або небезпечно ускладненнями, застосовують опромінення (радіохірургію), хоча думки лікарів на рахунок користі опромінення неоднозначні.
Зверніться до нас за консультацією
Для попереднього запису на консультацію ви можете звернутися до КООРДИНАТОРА клініки у будь-який зручний спосіб та час!
Приймальні години: 09:30 - 15:00
Онлайн консультування у зручний спосіб
Telegram Viber Messenger
При зверненні до нашої клініки бажано мати:

МРТ знімки, висновок лікаря, аналізи

КОЛЕКТИВ
Федірко Володимир Олегович
Доктор медичних наук. Завідуючий відділенням.
Стаж: 32 роки
Оніщенко Петро Михайлович
Кандидат медичних наук. Лікар-нейрохірург.
Стаж: 34 роки
Лисяний Олександр Миколайович
Доктор медичних наук. Лікар-нейрохірург.
Стаж: 26 років
Набойченко Андрій Геннадійович
Лікар-нейрохірург
Стаж: 12 років
ВІДГУКИ
Ксенія Шоліна
4 роки пройшло, а вся наша сім'я з таким же трепетом згадує те чудо, яке зробив для нас шановний Володимир Олегович. Коли всі відмовляли, він взяв і врятував мені життя ...
Валентин Більда
Хочу подякувати моєму рятівнику, Федірко Володимиру Олеговичу і весь колектив відділення субтенторіальної нейроонкології. Окремо дякую моєму ангелу охоронцю - Оксані, яка не відходила від мене, вдень і вночі.
Олена Кутова
Низький уклін всьому медперсоналу, особливо Федірко Володимиру Олеговичу. У 2012р, була проведена операція моїй мамі з діагнозом невралгія трійчастого нерва. Ми приїхали до Києва навіть без направлення і Володимир Олегович нас почув і призначив день операції.
Вікторія Мальцева
Наша сім'я по-справжньому вдячна Володимировичу Олеговичу і всій команді клініки за професійну роботу. За цим звичним для всіх "спасибі" насправді океан наших з мамою надій, переживань, страхів, безсонних ночей ... Ми жодного разу не пошкодували про прийняте рішення. Спасибі.
Вікторія Андрійчук
Дякую за золоті руки та безцінні знання Володимиру Олеговичу Федірко, а також усьому колективу клініки! Після успішно та професійно проведеної мені операції у 2014 році, цього року я вдруге стала мамою!
ПРО НАС
Інститут Нейрохірургії
Клініка субтенторіальної нейроонкології Інституту нейрохірургії заснована у 1988 році як підрозділ Відділу Нейроонкології Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова
Кращі Нейрохірурги
Щорічно персонал клініки проводить більше 500 складних операцій на сучасному високопрофесійному рівні
Складні Операції
Лікування нейрохірургічних захворювань задньої черепної ямки, стовбору мозку, краніобазальної локалізації, черепних нервів та інших складних локалізацій
Ми Відкриті До Спілкування!
Ви можете надіслати своє питання (у запропонованій нижче формі), ми надамо відповідь найближчим часом і проведемо розгорнуту консультацію
ЩО МИ ПРОПОНУЄМО?
Консультація
Ми завжди готові вивчити детально Ваш випадок у режимі первинного огляду у неоперабельні години.
Операція
Ви вже знаєте, що Ваш випадок операбельний? Тоді чекаємо Вас у нашому відділенні на первинному огладі.
Супровід
Після лікування наші пацієнти залишаються під наглядом протягом усього життя.
При зверненні до нашої клініки бажано мати:

МРТ знімки, висновок лікаря, аналізи

Made on
Tilda