Лікування невралгії трійчастого нерва

Звертайтеся до провідної клініки
Заповніть контактні поля нижче
та натісніть кнопку "Завантажити МРТ" для переходу у файлообмінник Google Drive. На відкритій сторінці завантажте знімки МРТ або/та заключення лікаря.
відповідь ми надішлемо на Viber або Telegram
Заповнюючи цю форму ви надаєте згоду на обробку ваших даних
Close
Contact us
Telegram
Telegram
WhatsApp
Messenger
Skype
Mail
Phone
Лікування невралгії трійчастого нерва зазвичай починається з призначення медичних препаратів, що пригнічують біль і багатьом людям цього досить достатньо протягом тривалого часу. Однак, з часом, у частини пацієнтів розвивається звикання до медикаментів, що проявляється призводить до зниженням їх ефективності, аж до повної втрати ефекту. Також нерідкі часті випадки розвитку істотних небажаних побічних ефектів. Для подібних випадків існують більш радикальні методи лікування.
Зв'язатися з нами

Загальноприйнятим світовим підходом є початок лікування з медикаментозної терапії з подальшим проведенням (при необхідності) реконструктивних втручань (мікросудинної декомпресії корінця трійчастого нерва), а при неможливості її проведення або ж неефективності виконуються деструктивні (руйнуючі нерв) втручання.

!
Більше інформації про діагноз можна дізнатися за посиланням НЕВРАЛГІЯ ТРІЙЧАСТОГО НЕРВА
Підхід до лікування
Лікування медичними препаратами
Для лікування тригемінальної невралгії Вам можуть призначити ліки, які зменшують або припиняють передачу болючих больових сигналів по у Ваш мозокнерву.
  • Антиконвульсанти. Зазвичай призначають карбамазепін (фінлепсин), ефективність якого при лікуванні тригемінальної невралгії підтверджена. Інший Інші антиконвульсанти, який які може можуть застосовуватися при даному станіцьому захворюванні – — це окскарбазепин (Трилептал), ламотриджин (Ламиктал) топіромати (Топіромакс). Також можуть застосовуватись препарати інших груп, такі як клоназепам, габапентин, прегабалин. Якщо препарати, які Ви приймаєте втрачають свою ефективність, може знадобитися коригування дози або зміна препарату, яку необхідно проводити під контролем лікаря. Побічні ефекти можуть включати в себе запаморочення, загальмованість, сонливість, двоїння в очах і нудоту. Під час прийому препаратів слід утриматися від керування автомобілем та роботи з механізмами, яка потребує підвищеної уваги або травмонебезпечна.
  • СпазмолітикиМ’язові релаксанти. Препарати з м’язово-розслаблюючу діющо розслаблюють м’язи, такі як баклофен (Габлофен, Ліоресал) можуть застосовуватися самостійно або в комбінації з карбамазепіном.
  • Антидепресанти. У багато протоколів лікування хронічних больових синдромів входять препарат групи антидепресантів (Амитриптилин, Флуоксетин (Прозак), Пароксетин), які показали свою ефективність при правильному застосуванні.
Лікування хірургічним шляхом
При невралгії трійчастого нерва, мета хірурга – припинити здавлення стиснення і роздратування подразнення трійчастого нерва прилеглою судиною або ж, в ряді випадків, зруйнувати його волокна, для переривання патологічного функціонування. Руйнування нерва призводить до оніміння обличчя на стороні втручання, яке в залежності від процедури і особливостей захворювання, може зберегтися зберігатись постійно. Після будь-якого хірургічного втручання біль може відновитися через кілька місяців або років. Частота рецидивів залежить від типу невралгії і характеру проведеного втручання.
Варіанти хірургічних операцій включають:
Мікросудинна декомпресія
«Золотий стандарт» хірургічного лікування невралгії трійчастого нерва. Ефективність втручання становить 96-97,5%, що також робить її однією з найбільш ефективних операцій в плановій нейрохірургії. Операція належить до реконструктивного типу втручань, що передбачає максимальне збереження анатомічних структур і їх нормальних функцій.
Процедура полягає у відведенні судини від трійчастого нерва в зоні їх контакту.
Під час операції хірург робить розріз позаду вуха на стороні болю. Потім через невеликий отвір в черепі, хірург відводить від нерва всі судини, які знаходяться з ним в контакті і ізолює їх один від одного спеціальною прокладкою. Якщо нерв здавлюється веною, хірург може її видалити. Також лікар може перетнути частину волокон нерва (нейротомія) під час операції, в залежності від особливостей анатомічних взаємовідносин і характеру судинно-нервового конфлікту.
У переважній більшості випадків мікросудинна декомпресія призводить до повного припинення болю або значного його зменшення. Дане втручання, як і всі хірургічні операції несе певні ризики, які включають в собе невеликий відсоток зниження слуху, слабкості м’язів обличчя, оніміння обличчя, двоїння в очах та інші загальнохірургічні ускладнення. Більш детальну інформацію повідомить Ваш лікуючий лікар при особистій бесіді. Більшість пацієнтів після цієї процедури не мають яких-небудь стійких неврологічних симптомів. Ця процедура має найменший відсоток відновлення болю в довготривалій перспективі, в порівнянні з іншими методиками лікування.
Деструктивні методи хірургічного лікування
Решта методики хірургічного лікування є деструктивними, тобто передбачають руйнування волокон трійчастого нерва або інших структур, залучених до процесу.
  • Радіохірургія. При цій процедурі, проводиться сфокусований радіаційний вплив на корінець трійчастого нерва. Дана техніка використовує радіацію для того щоб зруйнувати трійчастий нерв і знизити або припинити передачу по ньому больових імпульсів. Ефект настає поступово, що може займати кілька тижнів. Після процедури розвивається оніміння половини обличчя, яке зберігається тривалий час. У разі рецидиву і відновлення болю процедуру повторюють.
Безсумнівна перевага й плюс процедури – це її безболісність і відсутність необхідності в госпіталізації та проведенні хірургічної операції.


Інші процедури, які можуть застосовуватися для лікування тригемінальної невралгії, називаються мають назву «різотомія» або «абляція», тобто — «руйнування». При різотомії, хірург проводить руйнування волокон нерва, що призводить до оніміння особиобличчя.
Способи різотомії
  • Ін’єкції гліцеролу (Гліцеролові блокади). Під час даної процедури голка проводиться через обличчя до отвору в основі черепа, через який потім голка вводиться в тригемінальну цистерну, невелику порожнину із спинномозковою рідиною, яка оточує вузол трійчастого нерва – місце, де нерв ділиться на три гілки – і частину його корінця. Потім лікар вводить невелику кількість стерильного гліцеролу, який пошкоджує трійчастий нерв і перериває проведення больового імпульсу. Ця процедура зазвичай полегшує біль. Однак іноді біль, через деякий час, поновлюється, а у багатьох пацієнтів зберігається оніміння обличчя або відчуття поколювання.
  • Балонна компресія. При балонній компресії, Ваш лікар вводить порожнисту голку через Ваше обличчя в частину нерва, яка виходить в основі черепа. Потім він проводить через голку тонку гнучку трубку (катетер) з балончиком на кінці. Лікар роздуває балон з тиском, достатнім для пошкодження трійчастого нерва і блокування больових сигналів. Балонна компресія успішно полегшує біль у більшості пацієнтів, принаймні на якийсь період часу. Більшість пацієнтів після процедури відчувають оніміння обличчя, а у деяких відзначається тимчасова або постійна слабкість жувальних м’язів.
  • Радіочастотне температурне ушкодження (деструкція). Процедура вибірково руйнує волокна нерва, пов’язані з болем. Методика проведення голки до місця виходу нерва на основі черепа аналогічна описаній вище. Після встановлення голки через її просвіт проводиться електрод, на який подається невеликий електричний струм. Під час процедури Вас попросять сказати де і коли Ви відчули поколювання. Коли ж нейрохірург визначить частину нерва, залучену в до передачі больових відчуттів, електрод розігрівається до тих пір, поки це не призводить до руйнування нервових волокон, що створює зону пошкодження (деструкції). Якщо біль зберігається, лікар може створити додаткові зони деструкції. Радіочастотна термодеструкція зазвичай призводить до деякого оніміння обличчя після процедури.
  • Алкоголізація. Проведення блокади гілок трійчастого нерва в місцях їх виходу на обличчі з використанням розчину спирту, які яка призводять до руйнування нервових волокон. Методика на сьогоднішній день практично втратила свою актуальність з огляду на низьку ефективність і при такому процесі як лікування невралгії трійчастого нерва і високогоий відсотока рецидивів і ускладнень. Жодна з професійних асоціацій з лікування болю не рекомендує алкоголізацію, як метод лікування невралгії трійчастого нерва. Проведення алкоголізації може мати сенс, як крайній захід, при неможливості виконання інших методик.
Зверніться до нас за консультацією
Для попереднього запису на консультацію ви можете звернутися до КООРДИНАТОРА клініки у будь-який зручний спосіб та час!
Приймальні години: 09:30 - 15:00
Онлайн консультування у зручний спосіб
Telegram Viber Messenger
При зверненні до нашої клініки бажано мати:

МРТ знімки, висновок лікаря, аналізи

КОЛЕКТИВ
Федірко Володимир Олегович
Доктор медичних наук. Завідуючий відділенням.
Стаж: 32 роки
Оніщенко Петро Михайлович
Кандидат медичних наук. Лікар-нейрохірург.
Стаж: 34 роки
Лисяний Олександр Миколайович
Доктор медичних наук. Лікар-нейрохірург.
Стаж: 26 років
Набойченко Андрій Геннадійович
Лікар-нейрохірург
Стаж: 12 років
ВІДГУКИ
Ксенія Шоліна
4 роки пройшло, а вся наша сім'я з таким же трепетом згадує те чудо, яке зробив для нас шановний Володимир Олегович. Коли всі відмовляли, він взяв і врятував мені життя ...
Валентин Більда
Хочу подякувати моєму рятівнику, Федірко Володимиру Олеговичу і весь колектив відділення субтенторіальної нейроонкології. Окремо дякую моєму ангелу охоронцю - Оксані, яка не відходила від мене, вдень і вночі.
Олена Кутова
Низький уклін всьому медперсоналу, особливо Федірко Володимиру Олеговичу. У 2012р, була проведена операція моїй мамі з діагнозом невралгія трійчастого нерва. Ми приїхали до Києва навіть без направлення і Володимир Олегович нас почув і призначив день операції.
Вікторія Мальцева
Наша сім'я по-справжньому вдячна Володимировичу Олеговичу і всій команді клініки за професійну роботу. За цим звичним для всіх "спасибі" насправді океан наших з мамою надій, переживань, страхів, безсонних ночей ... Ми жодного разу не пошкодували про прийняте рішення. Спасибі.
Вікторія Андрійчук
Дякую за золоті руки та безцінні знання Володимиру Олеговичу Федірко, а також усьому колективу клініки! Після успішно та професійно проведеної мені операції у 2014 році, цього року я вдруге стала мамою!
ПРО НАС
Інститут Нейрохірургії
Клініка субтенторіальної нейроонкології Інституту нейрохірургії заснована у 1988 році як підрозділ Відділу Нейроонкології Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова
Кращі Нейрохірурги
Щорічно персонал клініки проводить більше 500 складних операцій на сучасному високопрофесійному рівні
Складні Операції
Лікування нейрохірургічних захворювань задньої черепної ямки, стовбору мозку, краніобазальної локалізації, черепних нервів та інших складних локалізацій
Ми Відкриті До Спілкування!
Ви можете надіслати своє питання (у запропонованій нижче формі), ми надамо відповідь найближчим часом і проведемо розгорнуту консультацію
ЩО МИ ПРОПОНУЄМО?
Консультація
Ми завжди готові вивчити детально Ваш випадок у режимі первинного огляду у неоперабельні години.
Операція
Ви вже знаєте, що Ваш випадок операбельний? Тоді чекаємо Вас у нашому відділенні на первинному огладі.
Супровід
Після лікування наші пацієнти залишаються під наглядом протягом усього життя.
При зверненні до нашої клініки бажано мати:

МРТ знімки, висновок лікаря, аналізи

Made on
Tilda