Лікування пухлин четвертого шлуночка

Звертайтеся до провідної клініки
Заповніть контактні поля нижче
та натісніть кнопку "Завантажити МРТ" для переходу у файлообмінник Google Drive. На відкритій сторінці завантажте знімки МРТ або/та заключення лікаря.
відповідь ми надішлемо на Viber або Telegram
Заповнюючи цю форму ви надаєте згоду на обробку ваших даних
Close
Contact us
Telegram
Telegram
WhatsApp
Messenger
Skype
Mail
Phone
!
Більше інформації про діагноз можна дізнатися за посиланням ПУХЛИНИ ЧЕТВЕРТОГО ШЛУНОЧКА
Пухлини четвертого шлуночка становлять хірургічну проблему через їх зв'язок зі стовбуром мозку; це відношення може варіюватися від простої дислокації до інвазії.

Ця проблема ще більше ускладнюється тим, що пухлина часто приховується ключовими структурами мозочка, включаючи мигдалини, півкулі мозочка або хробака. Пухлини можуть включати сусідні структури через поширення через отвір Люшка і досягаючи премедулярної, мозочково-мозкової, препонтинної та передньої спинномозкової цистерн.
Зв'язатися з нами
Анатомія
Пухлини четвертого шлуночка зазвичай виникають із таких структур, що утворюють дно: епендими, судинного сплетення та тіла хороїдеї. Ураження можуть також виникати за межами шлуночка і вторинно поширюватися в цю камеру, включаючи мозкові, тектальні та мозочкові утворення півкулі. Таким чином, ці ураження доступні за допомогою доступу до четвертого шлуночку.

Важливо, що передопераційна магнітно-резонансна томографія (МРТ) може бути непереконливою щодо наявності інвазії стовбура мозку, і насправді вона часто помилково вказує на інвазію. Багато пухлин четвертого шлуночка, особливо з екзофітним типом росту, мають васкуляризовану ніжку і демонструють компресію сусідніх структур, але не мають інвазії.

Бічне розширення у вихідні отвори четвертого шлуночка зазвичай відбувається при медулобластомах, епендимомах і гліомах. Це розширення може прогресувати, залучаючи отвір Люшка і навіть мозочкові цистерни. Така конфігурація пухлини може сприяти залученню черепно-мозкових нервів через ураження або обгортання пухлини. Аналогічно, каудальне розширення може прогресувати через обекс, впливаючи на верхній шийний відділ спинного мозку і спричиняти верхню шийну мієлопатію або навіть радикулопатію.
Діагностика та оцінка
Гідроцефалія та атаксія ходи є поширеними симптомами та ознаками. При латерально розташованих пухлинах можливі дисметрія та дисдіадохокінезія. Менш поширеними ознаками є диплопія, слабкість обличчя та дисфункція нижнього черепно-мозкового нерва. У четвертому шлуночку зазвичай зустрічаються епендимоми, медулобластоми, епідермоїдні кісти, пілоцитарні астроцитоми, гемангіобластоми та кавернозні вади розвитку.
Лікування
Історично підхід до пухлин четвертого шлуночка включав або резекцію півкулі мозочка, або розщеплення черв’яка. Синдром розщеплення хробака характеризується порушеннями нервової системи, дисбалансом і мозочковим мутизмом. Щоб уникнути цих небажаних побічних ефектів, був розроблений альтернативний підхід.

Теловелярний (трансцеребелломедулярна щілина) підхід є гнучким і дозволяє проводити резекцію більшості уражень у цій області. Це сприяє великому оголенню більшої частини четвертого шлуночкового простору з мінімальним порушенням нормальних структур.
Зверніться до нас за консультацією
Для попереднього запису на консультацію ви можете звернутися до КООРДИНАТОРА клініки у будь-який зручний спосіб та час!
Приймальні години: 09:30 - 15:00
Онлайн консультування у зручний спосіб
Telegram Viber Messenger
При зверненні до нашої клініки бажано мати:

МРТ знімки, висновок лікаря, аналізи

КОЛЕКТИВ
Федірко Володимир Олегович
Доктор медичних наук. Завідуючий відділенням.
Стаж: 32 роки
Оніщенко Петро Михайлович
Кандидат медичних наук. Лікар-нейрохірург.
Стаж: 34 роки
Лисяний Олександр Миколайович
Доктор медичних наук. Лікар-нейрохірург.
Стаж: 26 років
Набойченко Андрій Геннадійович
Лікар-нейрохірург
Стаж: 12 років
ВІДГУКИ
Ксенія Шоліна
4 роки пройшло, а вся наша сім'я з таким же трепетом згадує те чудо, яке зробив для нас шановний Володимир Олегович. Коли всі відмовляли, він взяв і врятував мені життя ...
Валентин Більда
Хочу подякувати моєму рятівнику, Федірко Володимиру Олеговичу і весь колектив відділення субтенторіальної нейроонкології. Окремо дякую моєму ангелу охоронцю - Оксані, яка не відходила від мене, вдень і вночі.
Олена Кутова
Низький уклін всьому медперсоналу, особливо Федірко Володимиру Олеговичу. У 2012р, була проведена операція моїй мамі з діагнозом невралгія трійчастого нерва. Ми приїхали до Києва навіть без направлення і Володимир Олегович нас почув і призначив день операції.
Вікторія Мальцева
Наша сім'я по-справжньому вдячна Володимировичу Олеговичу і всій команді клініки за професійну роботу. За цим звичним для всіх "спасибі" насправді океан наших з мамою надій, переживань, страхів, безсонних ночей ... Ми жодного разу не пошкодували про прийняте рішення. Спасибі.
Вікторія Андрійчук
Дякую за золоті руки та безцінні знання Володимиру Олеговичу Федірко, а також усьому колективу клініки! Після успішно та професійно проведеної мені операції у 2014 році, цього року я вдруге стала мамою!
ПРО НАС
Інститут Нейрохірургії
Клініка субтенторіальної нейроонкології Інституту нейрохірургії заснована у 1988 році як підрозділ Відділу Нейроонкології Інституту нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова
Кращі Нейрохірурги
Щорічно персонал клініки проводить більше 500 складних операцій на сучасному високопрофесійному рівні
Складні Операції
Лікування нейрохірургічних захворювань задньої черепної ямки, стовбору мозку, краніобазальної локалізації, черепних нервів та інших складних локалізацій
Ми Відкриті До Спілкування!
Ви можете надіслати своє питання (у запропонованій нижче формі), ми надамо відповідь найближчим часом і проведемо розгорнуту консультацію
ЩО МИ ПРОПОНУЄМО?
Консультація
Ми завжди готові вивчити детально Ваш випадок у режимі первинного огляду у неоперабельні години.
Операція
Ви вже знаєте, що Ваш випадок операбельний? Тоді чекаємо Вас у нашому відділенні на первинному огладі.
Супровід
Після лікування наші пацієнти залишаються під наглядом протягом усього життя.
При зверненні до нашої клініки бажано мати:

МРТ знімки, висновок лікаря, аналізи

Made on
Tilda