Пухлина мозочка

Пухлини мозочка складають від 5% до 15% спостережень серед усіх пухлин головного мозку. Пухлини можуть бути по своїй природі як доброякісними, так і злоякісними. Доброякісні пухлини повільно ростуть, мають чіткі межі і рідко поширюються. Хоча пухлина складається з доброякісних клітин, вона є небезпечною для життя за рахунок стискання прилеглих ділянок мозку.

Злоякісна пухлина швидко росте, має нечіткі межі і швидко поширюється на сусідні ділянки мозку. Незважаючи на те, що злоякісні пухлини іноді називають раком мозку, вони не підпадають під визначення раку, тому що вони не поширюються на органи за межами головного і спинного мозку.

Причин пухлин мозочка

Остаточні причини виникнення пухлин до теперішнього часу не з’ясовані, хоча деякі генетичні зміни (наприклад, мутація гену білку р53) можуть бути пусковим механізмом в розвитку вказаних пухлин. Найбільш частими пухлинами мозочку у дорослих є гемангіобластоми, астроцитоми різного ступеню злоякісності, медулобластоми, метастази раку, епендимоми. За характером росту пухлини поділяють на вузлові та інфільтративні новоутворення.

За ознаками злоякісності пухлини розподіляються на 4 ступеня:

І – Клітини повільно ростуть, мають майже нормальний вигляд; асоціюються з довгостроковим виживанням.
ІІ – Порівняно повільно зростаючі клітини, дещо ненормальний зовнішній вигляд клітин, можуть поширюватись на сусідні ділянки, іноді можуть перетворюватись у більш злоякісні.
ІІІ – Активне відтворення ненормальних клітин, аномальний зовнішній вигляд, проникають у нормальну тканину.
IV – Швидке відтворення аномальних клітин, дуже спотворений зовнішній вигляд, площа мертвих клітин (некроз) в центрі, швидко формують нові кровоносні судини для підтримки зростання, метастазують по головному та спинному мозку.

Пухлини мозочка: симптоми

Найбільш частими симптомаи є хиткість ходи, порушення координації рухів, головний біль, нудота, блювота переважно зранку. Також іноді виникають мовні розлади, двоїння перед очима або інщі порущення зору.
Найбільш інформативним методом підтвердження діагнозу є магнітно-резонансна томографія з внутрішньовенним контрастуванням.

Єдиний ефективний метод лікування пацієнтів з пухлинами мозочку – хірургічне лікування. В залежності від результатів гістологічного дослідження пухлини після операції, хірургічне лікування доповнюється опроміненням та/або хіміотерапією.

Зверніться до нас за консультацією

Для попереднього запису на консультацію ви можете звернутися до КООРДИНАТОРА клініки у будь-який зручний спосіб та час!

Приймальні години: 9:30 – 15:00

Онлайн консультування у зручний спосіб:

В нашій клініці щороку лікується більше 150 пацієнтів з пухлинами мозочку та IV шлуночку.

Використання в клініці найсучасніших нейрохірургічних технологій, анестезіологічного забезпечення, таких як інтраопераційний нейромоніторинг, операційний мікроскоп, мікрохірургічний інструментарій та мікрокоагуляція, видалення пухлини методом ультразвуковоії аспірації, дозволяє зменшити травматизацію оточуючих мозкових структур, зберегти або покращити якість життя хворих, підвищити радикальність хірургічного видалення пухлин. У пацієнтів з агресивними пухлинами діагноз та план лікування обговорюють лікарі декількох спеціальностей. Враховуються думки онкологів, нейрохірургів і нейрорадіологів. Наші фахівці здатні контролювати ріст пухлин мозочку за допомогою комбінації методів лікування, включаючи хірургію, хіміотерапію, радіохірургію та променеву терапію всіх відділв мозку.

Розгорнуту консультацію з приводу Вашого захворювання та відповіді на всі запитання Ви можете отримати в нашій клініці, що вже понад 30 років спеціалізується на лікуванні цієї патології і має найбільший досвід в Україні.

В умовах карантину ми готові запропонувати Вам розгорнуту онлайн консультацію. Ми розуміємо вашу проблему, яка не повинна бути проігнорована із-за ситуації з COVID.
Зателефонуйте нам!

(якщо ви переглядаєте цю сторінку з мобільного телефону, клікніть на номер для виклику):

Записатися На Консультацію